DES pupils score excellent attendance

Delano Elementary School has announced names of students who had perfect and outstanding attendance records during this past school year.

The following students achieved perfect attendance:

KINDERGARTEN

Charles Carlson, Claire Forliti, Grace Hanek, Sydney Hintermeister, Isaac Jacobson, Evan Kangas, Marshall Mittelstaedt, Grant Prior, Keegan Van Batavia, Raymond Weis and Hannah Ylitalo.

FIRST GRADE

William Brown, Karlie Hall, Dylan McDonald, Logan Plese, Abigail Seguin, Parker Sjomeling and Justin Zens.

SECOND GRADE

Nataunee Blount, Ava Carlson, Elizabeth Hajas, Adam Johnson, Sawyer Solstad and Melissa Sorensen.

THIRD GRADE

Adam Brown, Earl Dennis, Emily Erickson, Hannah Hommes, Jenna Kuelbs, Tucker Mengelkoch, Alexander Mika, Gretchen Ness, Sophie Stevens and James Ylitalo.

FOURTH GRADE

Jennifer Almquist, Caitlyn Bekkala, Colton Hinchcliff, Hawkin Holzer, Clara Leyda, Chloe Lintvedt, Olivia Mitchell, Clair Moonen and Olivia Taylor.

The following students had excellent attendance records:

KINDERGARTEN

Eliana Anastasia, Leigh Anderson, Maggie Blair, Madelyn Czech, Logan Felknor, Perry Fredrickson, Hailea Frommelt, Nick Hanson, Emma Huotari, Jack Iwanczuk, Emma Johnson, Benjamin Kelly, Charlotte King, Kylee Larson, Kiera Lytle, Kyra Machakaire, Ty Minarik, Cael Olson, Nolan Peterson, Gavin Pettit, Gina Pinoniemi, Noah Reither, Graysen Rosenow, Daniel Ryan, Sidney Schmit, Veronica Shafer, William Sorensen, Emma Treptau, Kennedy Tschudi, Miranda Wagner and Brekken Wokasch.

FIRST GRADE

McKenna Allen, Owen Anderson, Tori Bekkala, Shelby Benker, Grace Carver, Walter Dennis, Meghan Erwin, Marissa Ess, Luke Frank, Erica Fredrickson, Julia Gibson, Brendan Groskreutz, Lily Hanson, Ashley Hebner, Sierra Ingle, Sydney Kazin, Madison Kowal, Zachary Krueger, Avery Lommel, Hallie Lyngby, William Magner, Kaitlyn Malo, Hailey Ness, Cooper Nielsen, Ava Peterson, Ava Reierson, William Ricke, Kaylie Scanlon, Jackson Stewart, Tori Stoddard, Mya Tellers, Amelia Williams and Caden Zens.

SECOND GRADE

Emily Barron, Emmett Bekkala, Olivia Bekkala, Jake Braegelmann, Joseph Coyle, Paul Diem, Shelby Eckert, Julia Erickson, Kaylee Giese, Abby Hohenstein, Marissa Huikko, Thomas Huotari, Christopher Johnson, Logan Johnson, Reid Kangas, Thomas Laskey, Iain Lee, Garrett Lokken, Emma Lotzer, Chase McClay, Madison Mittelstaedt, Joseph Nelson, Gunnar Paulson, Marina Pendleton, Rachel Reed, Rebecca Reither, Alex Schramel, Joshua Skogman, Chloe Stolfa, Trent Techam, Ethan Thomas, Karson Trujillo, Katherine Wegman, Bailey Westberg and Emma Wolf.

THIRD GRADE

Jenna Bunker, John Daniels, Katherine Degn, Joseph Drinkwitz, Madison Elstad, Jack Horsch, Bronwyn Jackola, John Jacobson, Sarah Johnson, Savanah Juenke, Thomas Kenison, Mary Beth Kivisto, Paige Klevann, Robert Knight, Madeline Lietzau, Treyson Longstreet, Dylan McIntire, Maxwell Moonen, Hannah Ricke, Samuel Rietow, Laila Rosenow. Joseph Ryan, Magdalena Schaffer, Samuel Schuler, Daniel Screeden, Kalie Stewart, Aidan Stigman, Simon Streachek, Benjamin Tormanen, Logan Treptau, Tyler Uecker and Paige Watkins.

FOURTH GRADE

Megan Benker, Charles Campion, Gisela Castro Medina, Kory Dunnigan, Bethany Fredrickson, Hallie Hebner, Sarah Huotari, Isabel Johnson, Naomi Johnson, Elise Larson, Duncan Lee. Robert Lokken, Cade Lommel, Hayden Lynch, Emma Lyngby, Grace Maschino, Boedi Mellgren, Hailey Motley, Echo Nelson, Ava Osmon, Maximillian Otto, Annika Reierson, Trinity Reither, Meyer Rodine, Brooklyn Sanders, Chloe Schaffer, Jared Schweiss, Collin Sevigny. Jordan Spencer, Presley Stoddard, Brenna Tipka, Hannah Trochman, Kyra Van Batavia, Briana VanCura and Abigail Watkins.

up arrow